fot. Rafał Sieńczyk

„Dotknij Piersi” najlepszą kampanią na rzecz walki z rakiem w Polsce!!!

Newsy / 9 kwietnia 2014

To już kolejny, po ubiegłorocznym zwycięstwie w konkursie „Samo-rządź” na najlepszą kampanię społeczną wśród Uczelni Medycznych ogólnopolski sukces akcji profilaktyki raka piersi, „Dotknij Piersi”. Tym razem projekt został doceniony przez Kapitułę plebiscytu „Rak to się leczy!” w kategorii „kampania lub akcja na rzecz walki z rakiem w roku 2013″ zdobywając pierwsze miejsce. Kapituła plebiscytu składała się z czołowych lekarzy zajmujących się tematyką onkologiczną w Polsce. To ogromne wyróżnienie, iż starania, ciężka praca,  i zaangażowanie organizatorów zostały docenione przez tak szanowne grono.

Zasadniczym celem akcji jest zwiększenie świadomości mieszkanek miasta Gdańsk na temat raka piersi. W ramach „Dotknij Piersi” organizowane są liczne wydarzenia mające na celu uświadamianie i szkolenie kobiet w związku z samobadaniem i samokontrolą nowotworową. Poprzez prowadzone działania w różnych miejscach miasta celem jest osiągnięcie wymiernych korzyści przedsięwzięcia poprzez poprawę wczesnej wykrywalności raka piersi w naszym mieście.

Obecnie trwa II edycja „Dotknij Piersi”, w ramach której odbywa się wiele wydarzeń: wystawa „Piękno Kobiet” poświęcona kobietom chorym onkologicznie, prelekcje w szkołach ponadgimnazjalnych, stoiska w Galeriach Handlowych, a także Ośrodkach Zdrowia. Trwają już zapisy na bieg „Prześcignę raka! II”, który odbędzie się 11.05.2014 r. Serdecznie zapraszamy do udziału w poszczególnych wydarzeniach. Szczegółowe informacje znajdują się na fanpagu „Dotknij Piersi” – https://www.facebook.com/DotknijPiersi

Relację z Gali Finałowej plebiscytu można zobaczyć na stronie internetowej kampanii „Rak to się leczy!” – http://www.rak.tosieleczy.pl/finalisci-plebiscytu-rak-to-sie-leczy-nagrodzeni/ jak również http://pytanienasniadanie.tvp.pl/14694635/final-plebiscytu-rak-to-sie-leczy-2013.